Skype pobierz

Doskonale wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że Skype jest jednym z najbardziej popularnych komunikatorów, które są używane na całym świecie. Ze statystyk wynika, że ma ponad 200 mln zarejestrowanych użytkowników, z badań z maja 2008 roku wiemy, że około 4 mln w Polsce, przy czym nasz kraj jest trzecim krajem pod względem popularności komunikatora Skype po Chinach i USA.

Wiadomo, że na rynku pojawiają się konkurencyjne oferty telefonii internetowej, które jednocześnie umożliwiają tańsze od Skype połączenia na telefony stacjonarne lub komórkowe. Jednak program ten stał się tak popularny głównie przez to, że umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmów poprzez kamerkę internetową. Każda zainteresowana osoba może użyć opcji Skype- download i zainstalować sobie komunikator na swoim komputerze. Program służy również do przeprowadzania niestety płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii tak zwanej Vice over IP, poza tego typu możliwościami skype oferuje również funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesyłania plików. Co ciekawe skype jak podają jego twórcy, używa zestawu modułów firmy GIPS, w tym kodeka GIPS iSAC , który dostosowuje szybkość transferu danych do aktualnej przepustowości łącza (średnio 3-16 kilobajtów/s). Co bardziej istotne, w przeciwieństwie do kodeków z tradycyjnej telefonii (w tym GSM i 3G), które oparte są na CELP (Code Excited Linear Prediction), nie potrzebuje 70-100 ms próbki testowej na resynchronizację w przypadku utraty ciągłości połączenia. Skype wykorzystuje też kodek dźwięku GIPS iLBC, przeznaczony do połączeń o małej przepływności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>